خانه / کیس استادی / کیس استادی – نمونه مورد کاوی بازاریابی- مورد کاوی شرکت هارلی دیویدسون

کیس استادی – نمونه مورد کاوی بازاریابی- مورد کاوی شرکت هارلی دیویدسون

دانلود کیس استادی (مورد کاوی) بازاریابی- مورد کاوی شرکت هارلی دیویدسون

هارلی دیویدسون

نماد عشق ورزی به یک برند

شور و اشتیاق آنان، درست مثل آنچه شیفته‌ی آنند، افسانه‌ای است. بسیاری از آنها عضو سازمانی به نام هاگ هستند. در ماه ژوئن سال 1998 بیش از 140000‏ نفر آنها در خیابان‌های میلواکی ایالت ویسکانسین موتورسواری کردند تا شور و علاقه‌ی خود را جشن بگیرند. سابقه موتور سیکلت‎های هارلی دیویدسون به سال ۱۹۰۳ برمی‎گردد. این شرکت تا سال ۱۹۶۰ تمام رقبای امریکایی خود در بازار را کنار زد و ۷۰ درصد بازار را در اختیار خود گرفت. در سال ۱۹۶۰ حدود ۴۰۰ هزار موتور سیکلت در ایالات متحده تولید کرد و در طول ۱۵ سال بعد از جنگ جهانی دوم ۲۰۰ هزار دستگاه نیز به آمار آن افزود.

ناگهان، در طول چند سال، بازار توسط ژاپنی‎های متبسم که از دل خاکسترهای جنگ جهانی دوم سر برآورده بودند متلاطم و خراب شد. تا سال ۱۹۶۴ تعداد موتور سیکلت‎های ژاپنی در امریکا به ۹۶۰ هزار دستگاه افزایش یافت. دو سال بعد میزان آن به ۴/۱ میلیون دستگاه بالغ شد و در پایان ۱۹۷۱ به حدود ۴ میلیون دستگاه رسید. هوندا برای توسعه بازار و تقاضای موتور سیکلت، استراتژی جدید و متفاوتی را به کار می‎برد، که محور اصلی آن را عرضه موتورسیکلت سبک وزن، و رویکرد تبلیغاتی با محوریت جلب مشتری جدید تشکیل می‎داد.

با تشدید رقابت، سهم بازار هارلی دیویدسون ریزش کرد. تنها در طول چند سال سهم بازار آن از ۷۰ درصد به ۵ درصد کاهش یافت. با وجود اینکه سهم بازار شرکت شدیداً افت کرد، ولی میزان فروش کل تقریباً ثابت ماند و نشان داد که مشتری جدیدی برای موتور سیکلت آنها وجود ندارد. سالهای سختی برای ‎شرکت ‎سپری ‎شد، ولی در اواخر دهه۱۹۸۰ هارلی‎ دیوید سون مجدداً به ‎صحنه بازگشت و محبوب همه شد.

دانلود کیس استادی (مورد کاوی) شرکت کداک – کلیک کنید

دانلود کیس استادی (مورد کاوی) هتل هیلتون – کلیک کنید

دانلود کیس استادی (مورد کاوی) شرکت آرایشی زیبایی لورئال – کلیک کنید

درباره ی علیرضا والی پور

مطلب پیشنهادی

کیس استادی – نمونه مورد کاوی بازاریابی- موردکاوی هتل هیلتون

دانلود کیس استادی (موردکاوی) بازاریابی- مورد کاوی هتل هیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *