خانه / همه چیز درباره کیس استادی / کیس استادی ( موردکاوی) در دانشگاه هاروارد

کیس استادی ( موردکاوی) در دانشگاه هاروارد

دانشکده مدیریت دانشگاه هاروارد یکی از پیشروان آموزش به روش کیس استادی است. 80 درصد آموزش در این دانشکده بر اساس کیس استادی، 10 درصد پروژه درسی، 5 درصد تکالیف عملی و 5 درصد سخنرانی است.

نمایی از کلاس کیس استادی در دانشکده مدیریت هاروارد

از لحاظ آکادمیک برای اولین بار در دهه 20 میلادی از کیس استادی در دانشکده حقوق هاروارد استفاده شده که روشی نوآورانه برای شبیه سازی شرایط دادگاه برای دانشحویان حقوق بودو سپس این روش در دانشکده روانشناسی مورد استفاده قرار گرفت. کیس استادی بطور رسمی از اواخر دهه 70 میلادی در دانشکده مدیریت هاروارد به عنوان روش آموزشی مورد استفاده قرار گرفت. این دانشکده نقش بسزایی در تولید محتوا کیس استادی و ترویج کیس استادی به عنوان یک روش آموزشی به عهده دارد. بر اساس آمار ارائه شده حدود 80 درصد کیس استادی های نوشته شده در دنیا توسط اساتید این دانشکده نوشته شده است که تقریبا سالی 350 کیس نوشته و منتشر می کنند.

شرکت در مباحث کلاس در دانشکده مدیرت هاروارد بسیار مهم می باشد و 50 درصد نمره پایان ترم دانشجویان را تشکیل می دهد که این امر ارتباط تنگاتنگ بین استاد و دانشجو را طلب می کند. به عنوان یک قاعده کلی، دانشکده های مدیریت که غالب روش تدریس آنها کیس استادی است تمایل به بکارگیری بهترین اساتید در کلاس درس را دارند. به این دلیل که آموزش به روش کیس استادی نیاز به تعامل عمیق و چالشی بین دانشجویان و استاد است. استادانی قادر به برقراری تعامل دو سویه و رهبری دانشجویان را ندارند و تمایل آنان به روش تدریس یک طرفه می باشد در این شیوه اثربخش نخواهند بود. قدرت رهبری استاد در اثر گذاری دانشجویان و ترغیب آنان برای شرکت در مباحث کلاس بسیار مهم است. اگر دانشجویان با استاد خود احساس صمیمیت کنند راحت تر می توانند از موانع اجتماعی مانند خجالت یا ترس از اظهار نظر در جمع عبور کنند. با توجه به اینکه بیش از نمره پایان ترم دانشجویان بر اساس کیس استادی است کمک به دانشجویان برای شناخت توانمندی خود  و نشان دادن قابلیت خود در گروه به عنوان مدیران آینده یکی از چالشهای پیش روی اساتید در تدریس به روش کیس استادی است.

33%

500

کیس ها در دانشگاه هاروارد بین المللی هستند

67 % کیس ها مربوط به کشور آمریکا

تعداد کیس های که دانشجویان هاروارد

در دوره 2 ساله MBA می خوانند

ویدئو اولین روز کلاس MBA در دانشگاه هاروارد- دانشجویان از احساس خود می گویند

 

درباره ی علیرضا والی پور

مطلب پیشنهادی

ارزیابی عملکرد دانشجویان

دانشکده مدیریت کلاس مدیریت استراتژیک ارزیابی عملکرد دانشجویان (مورد کاوی)  برخورد یکسان با هم چیز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *