خانه / مدیریت بازاریابی / تبلیغات / کمپین بازاریابی” کودک را به گریه در آورید”
alirezavalipour.com

کمپین بازاریابی” کودک را به گریه در آورید”

کمپین بازاریابی ” کودک را به گریه در آورید”

بیلبوردهای بزرگی از چهره گریان کودکان در مترو برخی از شهرهای اروپایی که روی آنها نوشته “کودک را به گریه در آورید” چشمان مسافران مترو را به خود خیره کرده است

آیا چیزی دردناک تر از دیدن گریه کودکانی با چهره معصوم وجود دارد؟ چه حسی بعد از دیدن چنین صحنه ای به شما دست می دهد؟ همین حسی که به شما دست می دهد می تواند یکی از بهترین راه ها در حوزه بازاریابی برای متقاعد کردن و اثر گذاری بر روی شما باشد که همان بازاریابی احساسی می نامند.

(در بازاریابی می گویند نیازی را بیابید و آن را مرتفع سازید. یکی از مهمترین نیاز های مردم اطمینان خاطر از ارضاء نیاز های احساسی و عاطفی است. بازاریابی احساس بر این اصل بنا شده است که مردم بر اساس احساس خرید می کنند و سپس تلاش می کنند تا تصمیمات خود را بر مبنای منطق توجیه کنند. در بازاریابی احساسی از پنج «انگیزاننده احساسی» اولیه که مشوق و تحریک کننده می باشند برای اثر گذاری بر مردم در برنامه ها بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد. این پنج «انگیزاننده احساسی» عبارتند از: ترس، عشق، محصولات رایگان و حراجی ها، کسب درآمد بی دردسر و به حقیقت تبدیل کردن آرزوها

کمپینی با عنوان ” کودک را به گریه در آورید” به سفارش انجمن پزشکان جهان در آلمان، فرانسه، اسپانیا، هلند، انگلیس، سویس و… از تیرماه ۱۳۹۴ در حال اجرا می باشد. هدف این کمپین آگاهی و همچنین جمع آوری کمک های مردمی در مورد بیماری های عفونی و واگیرداری است که گرچه در حال حاضر کشور های توسعه یافته با آن دست به گریبان نیستند ولی بر اساس آمار هر سال چهار میلیون کودک در جهان بر اثر بیماری های واگیردار جان خود را از دست می دهند. یا به عبارت دیگر هر هفت ثانیه یک کودک جان خود را به خاطر کمبود وسایل پزشکی در کشورهای توسعه نیافته از دست می دهند.

اگر هنگام مراجعه به یک بیمارستان یا درمانگاه توجه کرده باشید می توانید ترس و اشک را در چشم برخی از کودکان بیمار ببینید. همین موضوع ایده اصلی این کمپین را پایه گذاری کرده است. بر اساس این ایده بهتر است کودکان به خاطر ترس از آمپول و دیگر وسایل پزشکی گریه کنند تا بر اثر درد بیماری گریه کنند یا جان خود را از دست بدهند پس با کمک مالی به این کمپین به منظور تجهیز پزشکی کشورهای عقب مانده و به گریه وادار کردن کودکان، جان بسیاری از آنان را نجات دهیم. هدف از انتخاب این ایده ایجاد شوک و جلب توجه مخاطبین و گسترش تبلیغات دهان به دهان است.

این کمپین برای انتقال پیام و ترویج آن از رسانه های مختلفی مثل تیزر تلویزیونی، بیلبورد و شبکه های اجتماعی استفاده کرده است و توسط شرکت DDB در پاریس طراحی و اجرا شده است که نمونه دیگری از بازاریابی اجتماعی و بازاریابی انگیزشی می باشد.

نگارنده: علیرضا والی پور

 تیزر کودک را به گریه در آورید

لینک کوتاه مطلب:   http://alirezavalipour.com/?p=284

درباره ی علیرضا والی پور

مطلب پیشنهادی

ارائه الگویی برای باز تعریف مفاهیم بازاریابی

ارائه الگویی برای فرموله کردن تعاریف در بازاریابی: بازاریابی سیاسی، بازاریابی اجتماعی؛ بازاریابی احساسی، بازاریابی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *