خانه / مدیریت بازاریابی / تبلیغات / کمپین تبلیغاتی حفظ یک قطره

کمپین تبلیغاتی حفظ یک قطره

کمپین حفظ یک قطره / “Save The Drop”
با هدف ترغیب مردم به کاهش مصرف آب در شهر لس آنجلس

alirezavalipour.com

یک کمپین با عنوان “حفظ یک قطره” در اواخر فروردین ۱۳۹۴ در شهر لس آنجلس در توسط شهردار این شهر اجرا گردید. هدف این کمپین آگاهی رسانی به شهروندان لس آنجلس در مورد چهارمین سال خشکسالی در ایالت کالیفرنیا و ترغیب مسولیت اجتماعی آنان در زمینه صرفه جویی در مصرف آب می باشد.

منابع آبی کالیفرنیا در بهار امسال نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد کاهش یافته است لذا آگاهی مردم از این وضیعت بحرانی و مشارکت آنان در این کمپین نقش مهمی در کاهش مصرف ایفاء می کند. در این کمپین از مردم درخواست شده است که با نصب پیامهای در اتومبیل های خود همدیگر را به صرفه جویی در مصرف آب تشویق کنند.
سایت رسمی کمپین www.savethedropla.org

حال جذابیت و میزان اثرگذاری احتمالی این کمپین را با کمپینی که در ایران با عنوان “قطره قطره” توسط رامبد جوان (مدیر یک شرکت تبلیغاتی در تهران و بیش از ۱۵ سال سابقه در حوزه تبلیغات) و برنامه خندوانه در حال اجراست مقایسه کنید.بر اساس برنامه این کمپین قرار است درنهایت با آمارگیری میزان مصرف آب هر استان، میزان صرفه جویی محقق شده اندازه گیری و استان برتر در این زمینه اعلام گردد. همچنین به قید قرعه جوایزی به اعضای فعال استان برگزیده، اعطا خواهد شد.

تیزر این کمپین را می توانید در پایین مطلب مشاهده کنید. برخی ویدئو کمپین حفظ یک قطره را با دوربین مخفی اشتباه می گیرند. تیزرهای های مختلفی با چنین ایده اصلی (غافلگیر کردن رهگذران) درباره موضوعات مختلف تهیه شده است تا مردم را به مشارکت اجتماعی ترغیب نمایید.

نگارنده: علیرضا والی پور

تیزر کمپین حفظ یک قطره

درباره ی علیرضا والی پور

مطلب پیشنهادی

ارائه الگویی برای باز تعریف مفاهیم بازاریابی

ارائه الگویی برای فرموله کردن تعاریف در بازاریابی: بازاریابی سیاسی، بازاریابی اجتماعی؛ بازاریابی احساسی، بازاریابی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *