خانه / همه چیز درباره کیس استادی / ویژگی منحصر بفرد یادگیری به روش کیس استادی

ویژگی منحصر بفرد یادگیری به روش کیس استادی

وفتی که شما در حال یادگیری به روش کیس استادی هستید، در مرحله اول احساس می کنید که چیزی به دانش شما افزوده نمی شود و شاید در حال وقت تلف کردن هستید.

به دلیل اینکه در روش سنتی همیشه یک جمع بندی از مفاهیم آموخته شده ارائه می شود و نقطه شروع و پایان یادگیری مشخص است دانشجویان درک بهتری از آنچه آموخته اند را در ذهن دارند. می توان گفت بر اساس الگو سه گانه تغییر (خروج از انجماد، تغییر و انجماد مجدد) دانشجویان به دلیل عدم آشنایی با این روش  که به نوعی عدم اطمینان در یادگیری را به همراه دارد مقاومت نشان می دهند. در کیس استادی به دلیل اینکه سعی می شود محیط واقعی شبیه سازی شود و محیطی کسب و کار نیز پویا است، دانشجو با نوعی هرج و مرج در یادگیری مواجه می شود و ممکن این تصور ایجاد شود که به میزانی که وقت می گذارد و تلاش می کند نتیجه دلخواهی را کسب نمی کند. اگر می خواهید اثر واقعی یادگیری به روش کیس استادی را ببینید و درک کنید ابتدا می بایست به شیوه مناسب کیس استادی را تحلیل و مطالعه کنید و سپس چند هفته فرصت بدهید تا تفاوت را نه تنها در یادگیری مفاهیم بلکه در قابلیت تجزیه تحلیل، مهارت تصمیم گیری، اعتماد به نفس در بیان نظرات خود در بین دانشحویان و … مشاهده نمایید. فراموش نشود در حال حاضر یادگیری به روش کیس استادی مهمترین روش آموزش در بهترین دانشکده های مدیریت دنیا است.

یادگیری به شیوه سنتی در رشته مدیریت نیازمند حداقل امکانات است حتی نیاز به استاد و حضور سر کلاس هم می تواند امری غیر ضروری باشد. زیرا شما در شیوه سنتی کتابی را مطالعه می کنید و برخی از مفاهیم انتزاعی را حفظ کرده و در آخر ترم به سوالاتی بر گرفته از کتاب پاسخ می دهید. ولی در روش کیس استادی دانشجو نیازمند آن است که با دیگران در تعامل باشد و نظریات خود را در بوته آزمایش دیگران قرار دهد. صرف آموختن مفاهیم آموزشی هدف نیست بلکه بکارگیری آنها در دنیای واقعی و برای حل مسئله مهم است. در واقع یادگیری به کمک اجرا و تمرین صورت می گیرد. همانگونه که ملاحظه می شود یادگیری سنتی می تواند بصورت انفرادی صورت گیرد ولی یادگیری فعال مبتنی بر کیس استادی می بایست در یک فضای تعاملی دوسویه شکل بگیرد.

نگارنده: علیرضا والی پور

درباره ی علیرضا والی پور

مطلب پیشنهادی

ارزیابی عملکرد دانشجویان

دانشکده مدیریت کلاس مدیریت استراتژیک ارزیابی عملکرد دانشجویان (مورد کاوی)  برخورد یکسان با هم چیز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *