خانه / مدیریت بازاریابی / طراحی هویت برند

طراحی هویت برند

برند چیست؟ برندینگ  چیست؟

شما که هستید؟ چه کسانی باید شما را بشناسند؟ آنها چگونه باید به این شناخت برسند؟ چرا باید به شما توجه کنند؟   برنــد به یکی از  قدرتمند ترین ابزار استراتژیک در دنیا کسی و کار امروز تبدیل شده است.

برند چیست؟ برندینگ  چیست؟
برند چیست؟

از آنجا که به واسطه رقابت در بازار انتخابهای نامحدود خلق میشود،  سازمانها راههایی برای: برقراری ارتباط عاطفی با مشتریان،  غیرقابل جایگزین (منحصر بفرد) شدن، و ایجاد روابط مادامالعمر   جستجو می کنند. یک برند قدرتمند در تنگنای ازدحام بازار دوام میآورد.  مردم عاشق برند میشوند، به آن اعتماد می کنند، و به برتری آن ایمان پیدا  می کنند. چگونگی درک و دریافت برند توسط مصرف کننده ، فارغ از اینکه  مربوط به محصولی تجاری و یا غیرانتفاعی باشد، بر موفقیت آن تأثیر می گذارد. مصرف کنندگان روزانه به طور متوسط در معرض شش هزار تبلیغ تجاری  هستند که در این میان سالانه بیست و پنج هزار محصول  جدید به آنها معرفی میشود.

شما که هستید؟ چه کسانی باید شما را بشناسند؟
آنها چگونه باید به این شناخت برسند؟ چرا باید توجه کنند؟

برندها سه کارکرد اساسی دارند:جهت دهی جهت دهی برندها به مصرفکنندگان کمک میکنند تا از میان گزینههای بیشمارِ در دسترس انتخاب کنند.اطمینان مجدد
برندها کیفیت حقیقی محصول یا خدمت را مخابره میکنند و این اطمینان را به مشتریان میدهند که  گزینه درست را برگزیدهاند.

درگیری برندها
درگیری برندها تصورات، زبان، و تداعیهای مشخص را به کار میگیرند تا مشتریان را  به تمایز برند تشویق کنند.
از زمــان توســعه، برنــد بــه  قدرتمند ترین ابزار استراتژیک  تبدیل خواهد شد.  مارتی نویمیر

 

برندینگ  چیست؟

برندینگ فرایندی است مدون برای ایجاد آگاهی و افزایش وفاداری مشتری. این فرایند نیازمند فرمانی از  بالادست و آمادگی برای سرمایه گذاری در آینده است. برندینگ استفاده از فرصت برای بیان صریح این  مطلب است که چرا افراد باید در میان برندهای موجود یک برند را انتخاب کنند. برخی دلایل اتکای شرکتها به برندینگ عبارتند از: تمایل به رهبری بازار، پیشی گرفتن در رقابت، تأمین بهترین ابزار برای تسهیل دسترسی کارکنان به مشتریان.

انواع برندینگ

·         برندینگ اشتراکی: شریک شدن با برندی دیگر برای دستیابی به موفقیت

·         برندینگ دیجیتال: وب، رسانه ها اجتماعی، بهینه سازی موتور جستجو، پیشبرد تجارت بر روی وب
·         برندینگ شخصی: روشی که فرد اعتبار خود را میسازد
·         برندینگ علّی (سببی): همراستا کردن برند با یک جنبش خیریه؛ یا مسئولیت اجتماعی شرکت
·         برندینگ عاطفی: ترکیبی است پویا از: مردمشناسی، تخیل، تجربیات حسی، و رویکرد نظری به تغییر.


هویت برند چیست؟

هویت برند ملموس است و به واسطه حواس ادراک میشود. میتوانیم آن را ببینیم، لمس کنیم، در دست  بگیریم، بشنویم، و حتی جابجاییاش را نظاره کنیم. هویت برند شناخت را تحریک ، تمایز را تقویت، و ایده ها  و معانی عظیم را دستیافتنی میکند. هویت برند عناصر ناسازگار را گرفته، آنها را به معانی یکپارچه برای تمام سیستمها تبدیل مینماید.

اهمیت استراتژی برند و هزینه ساخت هویت برند باید در بالاترین ردیفهای یک سازمان و در میان حوزههای عملیاتی درک شده باشد- نه فقط در بخش فروش و بازاریابی، بلکه در همه بخشهای حقوقی، مالی، اداری، و منابع انسانی.

 

دلایل سرمایه گذاری برای هویت برند

تسهیل خرید برای مشتریان

هویت جذاب برند تصویرِ متمایزِ حرفهای از هر شرکتی، با هر اندازهای و در هر جایی ارائه میدهد؛ تصویری بلافاصله قابل شناسایی و شفاف است، که آن را برای موفقیت جایگاه یابی استفاده میکند.  یک هویت به مدیریت ادراک یک شرکت کمک میکند و آن را از رقبا متمایز می سازد. یک سیستم  هوشمند برای مشتری احترام به همراه دارد و درک ویژگیها و مزایا را برای او ساده میکند. .

تسهیل فروش برای کارمندان بخش فروش

چه مدیر اجرایی یک شرکت چندملیتی در حال ارائه چشمانداز جدید به هیأت مدیره را در نظر بگیریم، چه  یک کارآفرین در حال سرمایهگذاری برای شرکت، یا یک مشاور مالی در حال تشریح لزوم سرمایه گذاری  برای محصولات، همه مشغول فروش هستند.

منبع: Designing brand identity

مطلب پیشنهادی

ارائه الگویی برای باز تعریف مفاهیم بازاریابی

ارائه الگویی برای فرموله کردن تعاریف در بازاریابی: بازاریابی سیاسی، بازاریابی اجتماعی؛ بازاریابی احساسی، بازاریابی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *